Halı Yıkamanın Önemi

Bir bilimsel araştırmada bir insan bedenin günlük 1-4 gram arasında ölü deri döküldüğü sonucuna varılmıştır. Bu sonuca göre 4 kişinin yaşadığı bir evde yıllık olarak ortalama 4 kilogram toz oluştuğu ve bu tozlarında birçok alerjik hastalığa yol açtığı tespit edilmiştir.

Toz içerisinde toz akarı denilen milyonlarca canlı yaşamakta ve bu toz akarları hem kendi sağlığımızı hem ailemizin sağlığını hem de çocuklarımızın sağlığını ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Bu akarlar hiçbir şekilde zararsız olmayıp belirli bir süre sonra astım hastalığına yol açarak çok ciddi boyutlarda sağlığımızda telafisi olmayan büyük sorunlara sebep olmaktadırlar. Bu yüzden evimizin temizliği, özellikle de toz akarlarının kolaylıkla tutunarak uzun yıllar yaşayabildiği türden bir yaşam yeri olan halılarımızın temizliğini kesinlikle ihmal etmemeliyiz.

Halılarımızı evde kendimiz yıkamak yerine derinlemesine temizleyerek bu toz akarlarından arındırılmasını sağlayan hav alma makinesi dediğimiz makineler kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeliyiz. Bu hav alma makinesi ile halılarınızın diplerine işlemiş olan hav denilen toz yumakları alınarak halılarınız temizlenir. Hav alma işlemi olmadığında halılarınız ne kadar temizlense de toz akarları içerisinde hapsolmuş bir şekilde yaşamaya devam edecek ve sağlığınıza zarar verecektir.

Bu yüzden halı yıkama işinde uzman ve güvenilir firmalara halılarınızı teslim etmeniz hem sizin hem de ailenizin sağlığı açısından çok önemlidir.

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı